בלוג

סבוריאה או רוזציאה?

סובלים מאדמומיות בעור הפנים? אז כיצד נדע אם בעור פנינו סבוריאה, רוזציאה או בכלל משהו אחר? אתם סובלים מאדמומיות בעור הפנים המלווה לא פעם בפצעונים

קרא/י עוד»

טיפול תרופתי לרוזציאה

טיפול תרופתי לרוזציאה אדמומיות בעור הפנים המלווה לעיתים בפצעונים דמויי אקנה ועור שמנוני, מאובחנת לעיתים בשוגג כסבוריאה ואף כאקנה. במקרים רבים אנו מאבחנים בעיית עור

קרא/י עוד»
על עור אדמומי ובחירה נכונה של מסנני קרינה

שמש, ספורט ועור אדמומי יצאו לריצה. על עור אדמומי ובחירה נכונה של מסנני קרינה

לא, זו לא התחלה של בדיחת קרש. אנו נמצאים בשלהי הקיץ ורבים מאיתנו הסובלים מעור אדמומי והעוסקים בספורט, מוצאים את עצמם בעיצומו של הקיץ עם מגוון רב של תכשירים על מדף ארון האמבטיה, ועם כמות לא מבוטלת של מסנני קרינה מכל הסוגים שיש, תחליבים, אבקות, סטיק, ספריי שקוף ועוד, ואיתם בוערת אכזבה, תרתי משמע.

קרא/י עוד»

טפיל הדמודקס, אמת או בדיה?

טפיל הדמודקס הוא יצור מיקרוסקופי, כלומר טפיל חוץ-גופי זעיר שבזעירים, החי על גבי עורנו וניזון ממנו. הוא מקנן בזקיקי שערות הפנים והגוף ובבסיס בלוטות החלב. בדרך כלל הוא משגשג באזורי ה-T של עור הפנים (סנטר, אף ומצח) ובצידי הרכות; בריסי העיניים ובשער-הגבות…

קרא/י עוד»

בעיניים פקוחות לרווחה – דמודקס הטפיל שמשגע לנו את הריסים

בתור ילדים, שמחנו למצוא ריס שנשר ולהביע משאלה. כמבוגרים, נשירה מוגברת של ריסים בהחלט עשויה לאותת על בעיה.
אם אתם סובלים מנשירה תכופה של ריסים, מקשקשת באזור העפעף, מעיניים יבשות או מגורות – בהחלט ייתכן שיש לכם טפיל שהשתגע!

קרא/י עוד»
הטפיל שעושה סקס בעורכם

הטפיל שעושה סקס בעורכם

אדמומיות בעור הפנים המלווה לעיתים בתפרחת של פצעונים קטנים יכולה להיות מאובחנת בשוגג כאקנה של מבוגרים, סבוריאה, דרמטיטיס ורשימה ארוכה של הפרעות עור ותפרחות שונות ומגוונות.
אך מה כאשר הגורם לפצעונים הינו טפיל סורר המתגנב מנקבוביות עורנו, זוחל על פנינו בעת שנתינו לצורך מציאת בת זוג ועשיית סקס או בעצם הזדווגות.

קרא/י עוד»

על סטרואידים ורוזציאה

יש המכנים אותם תרופת פלא, שכן השימוש בהם מסייע להקלה מהירה של תהליכים דלקתיים בעור ובכל זאת, השם סטרואידים גורם לנו לא פעם, לתחושת אי נוחות ואפילו רתיעה.
אז על מה המהומה? או שמא מדובר במאומה..? ומה בכלל הקשר להפרעת העור רוזציאה? הכל במאמר הבא..

קרא/י עוד»

על אקנה הורמונלי ורוזציאה

לרובנו מוכרת התופעה המתסכלת, של פצעים אדמדמים תת עוריים בפנים, הנראים כבליטות נפוחות ולא אסתטיות. חלקנו סובלים מאדמומיות מפושטת ועקשנית ומרקם עור גבשושי ולא אחיד.
חשבתם שאקנה הוא נחלתם של צעירים ולהיות בוגר

קרא/י עוד»