חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ליצירת קשר:

לקביעת תור צרו קשר עוד היום:

הירשמו לניוזלטר שלנו!

טיפולי עיניים משקמים – למראה צעיר יותר

מתוך מגוון בעיות העור האסתטיות מהן נשים מוטרדות, גבשושית בולטות באזור העיניים הינה תופעה אשר אינה זוכה לסיקור מיוחד למרות שהינה מהווה מטרד אסתטי פר אקסלנס. אז טיפלנו בקמטוטים אשר עטרו את עור עינינו  והצלחנו למזער כהויות ושקיות אולם בכל זאת העור מתחת לעפעפיים נותר גבשושי עם מרקם לא אחיד.

גבשושיות בולטות בעפעפיים התחתונים

גבשושיות בולטות בעפעפיים

גבשושיות בולטות בעפעפיים

אז מה הן בעצם אותן גבשושיות בולטות?

גבשושיות בולטות בעפעפיים התחתונים, הנראות כבליטות שומן זעירות בגון צהבהב או לבן,  אלו הן למעשה בלוטות חלב מוגדלות הנראות כבליטות על פני העור.

התופעה שכיחה בעיקר בקרב נשים וגברים בגילאי 40 ומעלה אך גם בקרב נשים צעירות. חשוב להבחין בין גבשושיות אלו לבין מיליומים השכיחים אף הם באזור התחתון של העפעפיים (אזור האינפרא אורביטל) והמכילים צבר של תאי חלבון הקרטין.

בלוטות החלב הינן בלוטות האחראיות להפרשת הסבום שהינו חומר שמנוני. ניתן למצאן בד”כ באותה תעלה של זקיק השערה. הפרשתן משמנת את העור, מגנה עליו  מפני התייבשות ובין היתר הן מהוות מקור הספקה של ויטמין E, אנטי אוקסידנטים נוספים ומרכיבים אנטיבקטריאלים להגנה על העור.

בלוטת החלב המוגדלת נוצרת בד”כ כתוצאה מסתימת פתח תעלת זקיק השערה והתייבשותה. בנוסף, בליטות צהבהבות באזור העפעפיים התחתונים יכולים להצביע על גידולים שפירים שנובעים מתאי בלוטת הזיעה. הם נראים כבליטות קטנות בקוטר 3-1 מ”מ מתחת למשטח העור  ובטרמינולוגיה רפואית מכונים הם סירינגומות (Syringoma).

דילוג לתוכן