בלוג

סבוריאה או רוזציאה?

סובלים מאדמומיות בעור הפנים? אז כיצד נדע אם בעור פנינו סבוריאה, רוזציאה או בכלל משהו אחר? אתם סובלים מאדמומיות בעור הפנים המלווה לא פעם בפצעונים

קרא/י עוד»

טיפול תרופתי לרוזציאה

טיפול תרופתי לרוזציאה אדמומיות בעור הפנים המלווה לעיתים בפצעונים דמויי אקנה ועור שמנוני, מאובחנת לעיתים בשוגג כסבוריאה ואף כאקנה. במקרים רבים אנו מאבחנים בעיית עור

קרא/י עוד»

אדום עולה: כל מה שצריך לדעת על הסמקה בפנים

כולנו היינו שם. פתאום הפנים מאדימות, ואומרות לכולם משהו ברור מאוד מאוד. כן, אנו מסמיקים! אז אם זה בדייט, זה אפילו חמוד. ואם זה בראיון עבודה, זאת התרגשות מובנת מאוד. אבל מתי הסמקה אומרת לנו משהו אחר? ואיזה סיפור העור שלנו מספר?

קרא/י עוד»

רואים לנו על הפנים – הקשר שבין הצלחת לעור אדמומי

ראש השנה בפתח ומאכלי החג האהובים איתם. רימון, תפוח טבול בדבש, דגים ואיך אפשר בלי עוגת דבש. כל מאכלי החג המסורתיים האהובים, שיוצרים לנו אווירה מיוחדת של חג ובית.
ידוע כי קיים קשר מובהק בין מה שאנו אוכלים לבין עור הפנים. במאמר זה נתייחס ונסביר מהם המזונות שמהם כדאי לנו להימנע ואילו מזונות מיטיבים עם עור פנינו בהקשר של הסובלים מרוזציאה, עור אדמומי עם הסמקות חוזרות ונשנות, וכל הסובלים משגשוג של טפיל הדמודקס והתסמינים הנלויים לו.

קרא/י עוד»

כשהעור אדום נאכל ירוק – מזונות מומלצים לרוזציאה

מצבים רגשיים שליליים כמו דיכאון וחרדה עלולים להשפיע על מערכת העיכול ולהביא לשינויים בפלורת המעיים, לחדירות מעיים מוגברת ולדלקת מערכתית במעי. מצד שני, כיום יודעים כי סטרס משפיע על העור ובעיקר על שכבתו העליונה. שכבה זו היא מחסום פיזי יעיל ומתוחכם שמשמש כמו חיץ בין הגוף לבין הסביבה, ומגן מפני חדירת גורמים מיקרוסקופיים מזיקים ומאובדן נוזלי גוף.

קרא/י עוד»
סטרואידים ואלוקום Elocom - בעד או נגד?

סטרואידים ואלוקום Elocom – בעד או נגד?

כל מי שסובל מבעיות עור מכיר היטב את הטיפול בסטרואידים, בין אם באופן סיסטמי (בבליעה) או אטופי (מריחה על העור) שרופאים רבים רושמים בתור טיפול מיידי וראשוני.
המאמר הבא יעסוק בתופעות שקשורות בטיפול ממושך בתרופות סטרואידיות ותגובות שליליות שיש לשים אליהן לב

קרא/י עוד»
עיניים רגישות ומסקרה – על הקשר בין נשירת ריסים וטפיל דמודקס אחד

עיניים רגישות ומסקרה – על הקשר בין נשירת ריסים וטפיל דמודקס אחד

בטח כבר שמעת את ההמלצה להחליף את המסקרה שלך לעתים קרובות ולא להשתמש במסקרה יותר משלושה חודשים ברציפות. הטענה שעומדת ביסוד המלצה זו גורסת ששימוש מעבר לפרק הזמן המומלץ עלול לגרום אצל מי שסובלות מעיניים רגישות (ולעתים גם אצל מי שלא) לגירוי חמור בעיניים.

קרא/י עוד»
על עור אדמומי ובחירה נכונה של מסנני קרינה

שמש, ספורט ועור אדמומי יצאו לריצה. על עור אדמומי ובחירה נכונה של מסנני קרינה

לא, זו לא התחלה של בדיחת קרש. אנו נמצאים בשלהי הקיץ ורבים מאיתנו הסובלים מעור אדמומי והעוסקים בספורט, מוצאים את עצמם בעיצומו של הקיץ עם מגוון רב של תכשירים על מדף ארון האמבטיה, ועם כמות לא מבוטלת של מסנני קרינה מכל הסוגים שיש, תחליבים, אבקות, סטיק, ספריי שקוף ועוד, ואיתם בוערת אכזבה, תרתי משמע.

קרא/י עוד»

טפיל הדמודקס, אמת או בדיה?

טפיל הדמודקס הוא יצור מיקרוסקופי, כלומר טפיל חוץ-גופי זעיר שבזעירים, החי על גבי עורנו וניזון ממנו. הוא מקנן בזקיקי שערות הפנים והגוף ובבסיס בלוטות החלב. בדרך כלל הוא משגשג באזורי ה-T של עור הפנים (סנטר, אף ומצח) ובצידי הרכות; בריסי העיניים ובשער-הגבות…

קרא/י עוד»

בעיניים פקוחות לרווחה – דמודקס הטפיל שמשגע לנו את הריסים

בתור ילדים, שמחנו למצוא ריס שנשר ולהביע משאלה. כמבוגרים, נשירה מוגברת של ריסים בהחלט עשויה לאותת על בעיה.
אם אתם סובלים מנשירה תכופה של ריסים, מקשקשת באזור העפעף, מעיניים יבשות או מגורות – בהחלט ייתכן שיש לכם טפיל שהשתגע!

קרא/י עוד»
הטפיל שעושה סקס בעורכם

הטפיל שעושה סקס בעורכם

אדמומיות בעור הפנים המלווה לעיתים בתפרחת של פצעונים קטנים יכולה להיות מאובחנת בשוגג כאקנה של מבוגרים, סבוריאה, דרמטיטיס ורשימה ארוכה של הפרעות עור ותפרחות שונות ומגוונות.
אך מה כאשר הגורם לפצעונים הינו טפיל סורר המתגנב מנקבוביות עורנו, זוחל על פנינו בעת שנתינו לצורך מציאת בת זוג ועשיית סקס או בעצם הזדווגות.

קרא/י עוד»

על סטרואידים ורוזציאה

יש המכנים אותם תרופת פלא, שכן השימוש בהם מסייע להקלה מהירה של תהליכים דלקתיים בעור ובכל זאת, השם סטרואידים גורם לנו לא פעם, לתחושת אי נוחות ואפילו רתיעה.
אז על מה המהומה? או שמא מדובר במאומה..? ומה בכלל הקשר להפרעת העור רוזציאה? הכל במאמר הבא..

קרא/י עוד»